Yazılar
Cam silme vinçleri hizmeti

Gökdelen Cam Temizliği

Meskenlerin, ofislerin, iş yerlerinin toplu olarak yer aldığı ana yapılar bizleri ilk olarak dış cephesiyle karşılar. Ana yapının görüntüsü, yapılış tarzı, yüksekliği, ihtişamı, dış cephe temizliği, dış cephe cam temizliği, binanın yaşı inşaların üzerinde izlenim yaratır. İzlenimleri etkileyen en önemli unsur ise temizliktir.  Böyle durumlarda özellikle gökdelenler daha çok ön plana çıkar. Gökdelenler, normal yapılara göre daha dikkat çekici olması, insanları cezp edici yönü nedeniyle gökdelenlerin temizliği oldukça önem kazanmaktadır. Gökdelenler de ise cam zemin temizliği üzerinde  hassasiyetle durulması gerekir.

Gökdelen Cam Temizliği Nedir?

Gökdelen cam temizliğiana taşınmazların dış cephe ve iç cephe kaplamalarında yer alan camların uygun temizlik malzemeleri kullanılarak profesyonel bir ekiple yapılan sistemli çalışmadır. Modernleşen şehirler ve artan nüfus nedeniyle gerek yerleşim gerek iş amaçlı kullanılması gereken yapılara ihtiyaç olmaktadır. Yapıların modern, şehir mimarisine uygun, kentsel dönüşüme uyumlu, şehrin görüntüsüne zarar vermeyen aynı zamanda milyonlarca insanın taleplerine cevap verecek nitelikte olması gerekir.  Gökdelenler, tüm bu taleplere cevap verebilmektedir. Ancak gökdelenler fayda sağladığı kadar bazı zorlukları beraberinde getirmiştir. Bunlardan en önemlisi gökdelenlerin temizliğidir. Uygun malzemeler, uzman ekip eşliğinde yapılması gerekmektedir.

Neden Uzman Ekip?

Günlük yaşantımızın her alanında ve her anında temizlik insanlar için zorunlu bir ihtiyaçtır. Çünkü kendi sağlığımız demek toplum sağlığı demektir. Evlerde ev hanımları, iş yerlerinde temizlik elemanları, merdiven temizliğinde temizlik şirketleri ihtiyaçları karşılamaktadır. Peki ya gökdelenler? Gökdelenler gibi devasa yapılar halk arasında bilinen klasik yöntemler ile yapılması mümkün değildir. Sıradan insanları ve küçük çaplı temizlik firmalarının yapabileceği bir iş değildir. Gökdelen cam temizliği için doğru malzemeler kullanarak profesyonel bir ekip eşliğinde yapılması gerekir. Ayrıca ekibimizin ve sizlerin can güvenliği için yüksek güvenlik önlemleri altında gerçekleşmesi gerekir.

Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Gökdelen cam temizleme işlemleri

Gökdelen cam temizliği yüksek risk gurubu içerisinde yer alan bir iştir. Öncelikle yüksek güvenlik önlemlerinin alınması önemlidir. Gerektiği durumda bir iş güvenliği uzmanından destek alınmalıdır. Temizliği yapacak olan firmanın ilk olarak yapıda tespit çalışmaları yapması gerekir. Bu tespit durumlar: binada kirliliği neden olan madde(yağ, toz vb.), binanın ne derece kirli olduğu, en son ne zaman temizlendiği gibi hususlardır. Firma, yapılan tespitlere göre uzman ekibini oluşturur, güvenlik önlemlerini alır ve çalışmalara başlar. İstanbul dış cephe cam temizliği ile ilgili daha fazla bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

Ne Kadar Sıklıkla Yaptırılmalı?

Cam temizliği hangi aralıklarla yapılmalıdır ?

Binaların dış cepheleri, dış kısma bakıyor olması, trafik yoğunluğu, inşaat çalışmaları, bina yıkımları gibi çeşitli nedenlerle kirliliğe maruz kalmaktadır. Dış cephe zeminindeki yüzeyi zamanla katılaştırarak kalıcı lekeler haline getirir. Bu da şehrin görüntüsünü bozar, çevre kirliliğine neden olur ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratır. Temizlik yapılmadığı her gün bina temizliği daha da zorlaşacaktır. Belki de dış cepheyi komple değiştirmek zorunda kalacaksınız. Dış cephe değiştirmek zorunda kaldığınızda bina sahibine ciddi manada maddi yük ve çeşitli sorumluluklar getirecektir. Siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz, dış cephe cam temizliği senede en az 1 kez yapılması yönündür. Sizin sağlığınız için daha faydalı ve cebiniz için daha ekonomik olacaktır.

Firma Seçiminin Önemi Nedir?

İstanbul dış cephe temizliği işini yapan sektörde birçok firma bulunmaktadır. Firmaların birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Müşterilerimiz firma seçerken dikkat etmesi gereken ayrıntılar vardır. Çünkü seçilecek doğru firma düzgün, güvenlikli ve doğru bir cam temizliği demektir. Yapacağınız tercihler, içerisinde yaşadığınız, oturduğunuz veya çalıştığınız binanın ömrünü, yaşam kalitesini, sizlerin sağlığını, binanın dayanaklılığını, camlarınızın ömrünü belirlemede etkili olacaktır.

Firma Seçiminde Dikkat Edilecekler

Siz değerli müşterilerimize yol gösterici olması amacıyla önerdiğimiz bazı huşulara dikkat etmenizi tavsiye ederizDış cephe cam temizliğinin nasıl yapılacağı, hangi malzemelerin kullanılacağı, ne tür güvenlik önlemleri alınacağı, işin ne kadar sürede tamamlanacağı, iş bitiminden sonra oluşabilecek bir durumda gerekli destek verilip verilmeyeceği konusunda net bilgi alınmalıdır. Sadece bir firma ile görüşmeyin. Birçok firma ile görüşme yapın ve kıyaslama yaparak tercihinize karar verin. Temizliği yapacak personelin tecrübesini, yeterliğini sorgulayın. Görüşeceğiniz firmaların dış cephe temizliği yapabileceğine dair resmi belgelerini sorgulayın. Uzman kadromuz, tecrübemiz ve profesyonelliğimizle firmamız siz değerli müşterilerimizin her daim yanındayız. İstanbul dış cephe temizliği işinde öne çıkan firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayabilirsiniz
Hemen mesaj gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazın.