Yazılar
Cam temizliği hangi aralıklarla yapılmalıdır ?

Gökdelen Camlarının Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Dış cephe bina temizliği zor ve profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. İş güvenliği ve uzmanlık çok önemlidir. Dış cephe temizliğinde yüksek binalarda temizlik işlemi uygulanır. Gökdelenler bu yüksek binaların başında gelir. Dış cephe yüzeyleri boyalı, işlemeli, kabartmalı gibi farklı seçeneklerde olabilir. Bunların cam olanları da vardır ve genel olarak cam dış cepheler kullanılır. Bunun nedeni ise cam cephenin hem estetik açıdan daha güzel durması hem de daha kolay temizlenmesidir. Ancak aynı zamanda dezavantajları da bulunur. Bu dezavantajların başında gelen çamur kirlenmesi ve dış etkenlerden kolay etkilenmesidir. Bu yüzden gökdelen camlarının temizlik periyotları diğer dış yüzeylere göre daha sık tekrarlanabilir.

Dış Cephe Temizliği Neden Yapılır?

Dış cephe temizliği profesyonellik isteyen bir iştir.

Teknolojinin gelişmesi zor işlerin daha kolay ve kısa sürede temizlenmesine yardımcı olmaya başladı. Dış cephe temizliği yüksek ve tehlikeli iskeletlerle yapılırken günümüzde özel sistemli asansörler ya da dağcılık sistemi ile yapılmaya başladı. Bu da hem iş sağlığı güvenliğini arttırdı hem de almak istediğiniz hizmeti daha kısa sürede daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyor. Özellikle inşaat sektörünün gelişmesi, yüksek yapılı binaların artışına yol açtı. Genel olarak şirketlerin kullandığı fişlerin bulunduğu gökdelenler de şehrin içine yapılmaya başladı. Şehir içerisinde araba egzoz dumanı toz gibi etkenler gökdelen camlarını kirletirken, yağmur suyu, kar suyu gibi olaylardan sonra da camlarda oluşan izler cam temizliği ihtiyacını doğurdu.

Gökdelen Cam Temizliğinde Firma Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Dış cephe cam temizliği hizmeti almak isteyenler için çalışacakları firmanın kalitesi, güvenilir olması ve ekiplerinin eğitimli ve uzman kişilerden oluşması çok önemlidir. Gökdelenler yüksek binalardır ve burada güvenlik çok önemlidir. Bu yüzden firmayla anlaşırken sahip olduğu yetki belgeleri ve çalışanlarının dağcılık sertifikasının olmasını kontrol etmeli, yoksa firma ile çalışmaktan vazgeçmelisiniz. Bunun yanı sıra temizlik işlemlerinin adım adım planlanması, şirketin kullandığı temizlik ürünler de çok önemlidir. Cam temizliğinin ardından leke kalmaması ya da kullanılan kimyasalın veya sökücünün cama zarar vermemesi çok önemlidir. Gökdelenlerde zemin temizliği de çok önemlidir. Her gün dışarıdan çok sayıda insanın giriş çıkış yaptığı gökdelenlerde zemin temizliği gün içerisinde en az bir kez yapılmalı, ihtiyaç halinde ise bu temizlik tekrarlanmalıdır.

TSE Onaylı Ürünler Kullanılmalıdır

Gökdelen dış cephe cam temizliği sırasında pek ok farklı ürüne ihtiyaç vardır. Dağcı kovası, püsküllü paspaslar, cam sil, cam suyu, leke kazıyıcısı, kir jileti bu ürünlerden bazılarıdır. Bu ürünleri tercih ederken bunları Türk Standartları Enstitüsü’ne ( TSE) uygun olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde temizlik sırasında ya da sonrasında aksilikler yaşayabilir. Cam temizliğinde istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Gökdelen gibi yüksek binaların dış cephe temizliği için yıl içerisinde en az bir kere bu işlemin uygulanması uygundur. Ancak bu durum boya, kabartma kısacası cam dışındaki tüm dış cephe yüzeyleri için geçerlidir. Cam dış cephe yüzeylerinde camların temizliği en az yıl içerisinde tekrar edilmelidir. Her gün var olan egzoz dumanı ve tozlar buna yol açar. Bunun yanı sıra beklenmeyen doğa olayları da cam temizliğine yol açabilir. Çamurlu yağan bir yağmur ya da kar yağışı buna örnektir. İstanbul dış cephe cam temizliği hizmeti almak isteyenler için firmamız bu konuda kaliteli ve güvenilir bir hizmet vermektedir.

Kaliteli Ve Güvenilir Hizmet

Kaliteli temizlik şirketi adresi Güntem Temizlik

İstanbul dış cephe temizliği için İstanbul içerisinde pek çok firma bulunur. Ancak burada seçim yapılırken belirli kriterleri değerlendirmelisiniz. Firmanın güvenilir olması, referanslarının kuvvetli olması, işinde deneyimli, profesyonel ve dağcılık sertifikası olan kişilerle çalışılması bu kriterlerin başında yer almaktadır. Firmamız ihtiyaç duyduğunuz tüm bu kriterlere uygun olarak yıllardır güvenli ve kaliteli bir hizmet vermektedir. Ekiplerimizle iletişime geçtiğiniz anda sizler için ücretsiz bir eksper çalışanımızı göndererek temizlenmek istenen camların ölçüsü alınarak bütçe çıkartılıyor. Bu bütçe çalışmasının ardından sizlerin onayı alınıyor ve temizleme işlemi yapılıyor. Temizlik süresinde çalışanlarımızın iş sağlığı güvenliğine en üst seviyede dikkat ederken sizleri de kaliteli ve profesyonel bir hizmet ile buluşturuyoruz. Detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayabilirsiniz
Hemen mesaj gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazın.