• gun.tem@hotmail.com
  • 0 (212) 607 31 32
  • 0 (532) 314 27 74
Yazılar
dis-cephe-cam-temizlik

Bayrampaşa Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe temizliği, dışarıya verilen ilk izlenim olduğundan oldukça mühimdir. Dış cephenin cam veya tuğla oluşuna göre farklı temizlik metotları uygulandığından, belli bir standart sistemi yoktur. Bu sebeple temizlik ve fiyatlar dış cephenin büyüklüğüne, neyden imal edildiğine ve verilen emeğe göre farklılık gösterir. Bayrampaşa dış cephe cam temizliği sayesinde hem verdiğiniz ilk izlenimler güzelleşecek, hem de dış cephenin temizliği sayesinde hijyenik ortamlar oluşacak. Bu sebeple emek verdiğimiz ve özen gösterdiğimiz hizmetimizden gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz.

Dış Cephe Temizliğine Nereden Başlanır?

Dış cephe temizliği için, öncelikle firmanın araştırılması ve tecrübeli, işinde uzman, güvenilir olanların arasından seçim yapılması gerekir. Seçimden sonra firma temizliğin yapılacağı bölgeyi gezer ve inceler. Sonrasında hakkında bilgi sahibi olup, temizliğe nereden başlanacağına firma karar verir. İster ön cepheden, isterse de arka cepheden başlansın belli bir düzenle gidilmesi gerekir. Zira düzensiz işlerde mutlaka eksik kalan yerler olacaktır.

Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Sürer?

Dış cephe temizliği normal bina ya da iç temizliği kadar basit bir işlem değildir. Zira hem dışarıda olduğundan hem de yükseklik bulunduğundan yanı sıra zorluğu ve tehlikesi de vardır. Bu sebeple herhangi bir sorunun meydana gelmemesi için ve aynı zamanda daha çabuk tamamlanması için tecrübesi ve pratiği olan kişiler tarafından yapılması uygun olacaktır. Hal böyle olunca işinde uzman olan çalışanlar beklendiğinden daha kısa sürede tamamlanacaktır. Temizliği yapılacağı binanın görülmeden belli bir fiyat verilmesi de doğru bir yaklaşım olmaz çünkü binanın genişliği ve uzunluğuna göre süre de farklılık gösterir.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılacak Malzemeler

Bayrampaşa dış cephe temizliği olarak her daim işin ve malzemenin kalitesine önem verdik. Dış cephe temizliğinde bazen deterjanlı su ve bezler kullanılsa da bazen fırça yardımıyla yapılan bu temizlikte en önemli olan hususun malzeme her ne olursa olsun kaliteli olması gerektiğini tecrübe ettik. Gerek cam temizliğinde kurulamak için kullanılan sileceklerin, gerekse suyun içerisine konan deterjanın kalite ve sağlık standartlarına uygun olmasına özen gösterdik. Hal böyle olunca daha güzel ve kaliteli sonuçlar meydana geliyor ve aynı zamanda müşteri memnuniyetinin de kazanılıyor olması en güzel sonuca ulaşmaya yardımcı oluyor.

kaliteli-cam-temizlik-firmasi

Dış Cephe Temizliğinde Püf Noktalar

Dış cephe temizliğinde dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunur. Mesela, kullanılan deterjanın dış cephenin malzemesine uygun olması en önemli hususlardandır. Eğer cam temizliği yapılıyorsa camlar için özel deterjan kullanılırken, cam çerçeveleri için leke çıkarıcı ve kireç çözücü ayrı bir deterjan kullanılması daha uygun oluyor. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, köpüklenen camlar sileceklerle her silindiğinde silecek uçlarının temizlenmesidir. Ayrıca sileceklerin ne çok büyük ne de çok küçük boylarda olması gerekir çünkü büyük boydakiler rahat kullanılamazken, küçük olanlarla da temizlik uzun sürecektir.

Temizlik Hangi Vakitlerde Yapılmalıdır?

Bayrampaşa temizlik şirketi olarak, edindiğimiz tecrübelerden birisi de dış cephe temizliğinin yapılacağı vakitlerdir. Bilindiği üzere dış cephe temizliği için kış ayları pek uygun değildir. Kışın yağan yağmurlar, karlar ve esen rüzgârlar hem temizliği zor hale getirir, hem de yapılırken lekeler oluşmasına sebep olur. Bu durum da emeğin ve masrafın boşa gitmesini sağlayacaktır. Yaz aylarında da aşırı sıcaklık yayan güneş ışınları camlarda izlerin oluşmasına neden olabilir. Bunların engellenmesi için en güzel çözüm dış cephe temizliğinin aşırı soğuk ve sıcaklığı olmayan bahar aylarında yapılmasıdır.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat

Dış cephe temizliği hizmeti almaktan ziyade kimlerden alınacağı önemlidir. Her işte hile ve dolandırıcılık olduğundan, bu hizmette de bu tür istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için daha önceden tecrübe edilmiş firmaların tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra dış cephe temizlikleri genellikle yüksek binalarda asansörlü vinç aracılığı ile yapıldığından, vinç üzerinde tecrübesi olan kişilerden hizmet alınmalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir ve herhangi bir tehlike meydana gelebilir. Bu da hem firma hem de temizliği yaptıran yönetici açısından sıkıntılı süreçlerin geçmesine sebep olabilir. Tüm bunlardan kaçınmak için yeni açılan ve daha önce hiç bir tecrübesi bulunmayan ve ayrıca ismi dahi duyulmamış firmalardan uzak durmak en iyisidir.

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayabilirsiniz
Hemen mesaj gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazın.