Yazılar
Yüksek bina dış cephe cam temizliği

Yüksek Binaların Dış Cephe Camları Nasıl Temizleniyor?

Dış cepheler tamamen camdan yapıldığında daha hoş bir görünüme sahip olabilirler. Özellikle büyük binalar da dış cepheler cam olduğunda devasa ve daha heybetli dururlar. Bu yüzden de son zamanlarda dış cepheler daha çok cam olarak tercih ediliyor. Fakat hal böyle olsa da, temizliği dikkatle ve kusursuz yapılmadığı takdirde o hoş görüntü zamanla kaybolacaktır. Bu yüzden dış cephelerin cam temizliğine özen göstermek ve sizler gibi özen gösterecek firmalardan yardım almak en sağlıklı çözüm olacaktır. Hem kullanılan malzemeler hem de profesyonel çalışmalarla dış cepheler ilk günkü görünümünü kazanır.

Dış Cephe Camlarının Temizlik Süresi Ne Kadardır?

Dış cephe camlarının güzel bir görüntüye sahip olması, ancak güzel bir temizlikle mümkün olur. Fakat dış cephe temizliği pek de kolay bir işlem değildir. Bu sebeple çok sık temizlenmesi gerekmez. Temizlik günlerine dikkat edildiği vakitte, aynı zaman a temizleme şekline de dikkat edilirse, yılda iki kere temizlenmesi yeterli olacaktır. Bu yüzden dış cephe temizliğinde tecrübe sahibi olan firmalardan hizmet almak ve temizliğini özenle yapmanın önemi büyüktür.

Dış Cephe Cam Temizliği Süreci Nasıl İşler?

Dış cephelerin cam temizliği için büyük temizlik aletleri gerekmektedir. Uzun saplı silecekler, uzun saplı vileda tarzında cam bezleri mutlaka gereklidir. Bu yüzden bu temizlik malzemeleri ayarlandıktan sonra, silme suyu da hazır edilir. Deterjanlı su ile camlar silindikten sonra uzun saplı silecek yardımı ile üstten aşağı doğru s şeklinde durulanır. Yıkama ve durulama işlemi bittikten sonra cam temizliği sonuçlanır. Fakat camlar da herhangi bir iz kalmaması için tecrübeli kişilerin bu temizlik işlemini yapması daha iyi olur.

Yüksek Binalarda Vinç Yardımı İle Temizlik 

Yüksek binaların dış cephelerinin temizliği camların içerisinden yani bina içerisinden olmaz. Bu şekilde olursa hem zor olur hem de temizleyen kişi için tehlikeli olacaktır. Bu yüzden yüksek binaların dış cephelerindeki camların vinç yardımı ile temizlenmesi her yönden daha uygundur. Tabi bu şekilde yapılan temizliğin tecrübeli ve daha önce bu temizliği güvenle bitirmiş kişi tarafından olması gerekir. Bu hem camların istenilen şekilde temiz olmasını sağlar. Hem de temizleyen kişi kendi sağlığı için gerekli önlemleri bilir ve o şekilde temizler.

Dış Cephe Camları Hangi Günlerde Temizlenir?

Yüksek binaların dış cephe camları sık sık temizlenmediği için, temizliğin süreci ve yapıldığı güne dikkat etmek gerekir. Cam temizliği için en uygun gün seçilirse istenilen şekilde temizlik elde edilmiş olacaktır. Cam temizliğinde seçilecek günün yağmurlu gün olmaması gerekir. Aksi halde silinen camlar rahat bir şekilde temizlenerek kurutulamaz. Güneşli gün de cam silinirse bu da camlarda lekelerin oluşmasına sebep olur. Bu sebeple dış cephe cam temizliğinin kolay bir şekilde tamamlanması için ne yağmurlu ne de güneşli bir gün seçilmelidir. İkisinin arasında çok sıcak olmayan veya kapalı olduğu halde yağmur yağma ihtimali olmayan günlerin tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonelliğin Önemi 

Özellikle yüksek binaların dış cephe camları temizleneceği vakitte, mutlaka işinde uzman ve tecrübeli kişilerden hizmet almak gerekir. Daha önce bu işlemi yapmayan kişiler, istenilen formatta temizlik yapamayabilir. Dış cepheler herkes tarafından görülen kısımdır. Bu yüzden ilgi çekerler. Temiz ve bakımsız olursa yanlış bir izlenime sebep olabilir. Bu sebeple tecrübeli ve işinde uzman dış cephe temizliği yapan firmalardan hizmet almak her yönden önemlidir. Aksi halde hem yapılacak emek boşa gider, hem de istenilen sonuç elde edilmemiş olur.

Yüksek Binalarda Dış Cephe Temizliği Fiyatları 

Dış cephelerin cam temizliği normal binalardaki cam temizliği ile aynı değildir. Bu yüzden fiyatları onunla kıyaslamamak gerekir. Dış cephe camları uzun ve geniş olduğu için onların temizliğine ayrı bir fiyat belirlenir. Aynı zamanda her binanın dış cephesi de aynı boyutta olmaz. Bu sebeple dış cephelerin temizlik fiyatları binanın yüksekliğine ve şekline göre de değişir. Bütün bunlar hesaplandığı takdirde daha sağlıklı ve gerçekçi bir fiyat ortaya çıkacaktır. En uygun fiyatlarla istediğiniz titizliğe uyacak şekilde dış cephe cam temizliği hizmeti almak istiyorsanız, firmamıza güvenle başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayabilirsiniz
Hemen mesaj gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazın.