Yazılar
Vinçle cam silme işlemi

Vinçle Cam Temizliği

Dış cephelerin cam ile kaplı olduğu yapılarda temizliğin sık sık yapılması gerekmektedir. Yüksek ve alçak pek çok yapıda dış yüzey temizliği en güvenilir şekilde vinç yardımıyla yapılmaktadır. Aksi taktirde tehlikeli durumlar yaşanabilmektedir. Dış cephe temizlikleri profesyonel ekip çalışanları ve ekipmanlar ile yapılmalıdır. Böylece hem çalışan temizlik personelleri hem de yapının orada bulunan insanlar daha güvenli olacaktır.

Cam Temizliği Nedir?

Ev ve iş yerlerinin en zor temizlenen yerlerinden birisi camlar olmaktadır. Kötü hava koşullarından, arabalardan çıkan egzoz gazlarından, uçan canlıların toz ve tüylerinden ve bunlar gibi pek çok sebepten dolayı camlar kirlenmekte ve lekelenmektedir. Bazen güneş bile camları lekelemektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve cam lekelerini fazlalaştırmamak için sürekli temiz tutmak gerekir. Ancak dış tarafta bulunan camlar bazen ulaşılmaz olmaktadır. Özellikle de dış cephenin komple cam ile kaplandığı yapılarda cam temizliği sağlamak normal şartlarda neredeyse imkansızdır. Bunun için özel ekipmanların ve eğitimli çalışanların olması gerekmektedir. İstanbul dış cephe temizliği firmamız cam dış yüzeyleri, güvenli ve profesyonel bir şekilde temizlemektedir. Cam temizliğinin yanında iç yüzeylerde zemin temizliği ve duvar temizliği hizmeti de vermektedir.

Vinçle Cam Temizliği Nedir?

Gökdelen cam temizliği

Binaların cam ile kaplı olan dış cephe temizliği oldukça zahmetli ve tehlikelidir. Bu temizliğin yapılabilmesi için profesyonel ekipmanların bulunması gerekmektedir. Yere sabitlenen bir vinç ya da askı halat ile belirli yükseklikteki cephelerin temizliğine vinçle cam temizliği denilmektedir. Özellikle gökdelenler ve plazalar bu şekilde temizlenmektedir. Bu tarz iş yerlerinde binanın dış görünüşü oldukça önemlidir. Bu yüzden cam yüzeylerin temiz ve parlak olması gerekmektedir. Bu temizliğin en üst düzeyde yapılabilmesi için profesyonel bir destek alınmak zorundadır. Temizlik şirketleri kendi personellerinin güvenliği açısından, vinç ya da aslı halat ile personelini en üst noktalara bile ulaştırmakta ve müşterisine en kaliteli hizmeti vermektedir. İstanbul dış cephe cam temizliği firmamızda teknolojiyi en üst seviyede kullanarak personel güvenliği arttırmaktayız. Güvenliği yanında müşterilere en kaliteli hizmeti almalarına yardımcı olmaktayız.

Vinçle Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Erişilmesi zor yerleri vinçlerimiz sayesinde en güvenli şekilde temizliyoruz.

Dış etkenlere bağlı olarak yapıların dış cephelerinde kirlenme ve lekelenme meydana gelmektedir. Özelikle plaza ve gökdelen gibi yüksek ve camlı yapılarda bu lekeler ve kirler daha belirgin olmakta ve kötü bir görünüme neden olmaktadır. Sadece dışardan bakıldığında değil içerden bakıldığı zamanda kirli ve lekeli bir görünüm kötü durmaktadır. Bu yapıların temizliği normal şartlarda yapılmamakta, profesyonel bir ekip ile sağlanmaktadır. Temizlik şirketleri askı ya da vinç ile bu yüksek yapıların dış yüzeylerini temizlemektedir. Konusunda uzman ve eğitimli temizlik görevlileri çalıştırılmaktadır. Böylece güvenli ve profesyonel bir dış cephe cam temizliği işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Vinçle Cam Temizliği Önemi Nedir?

Vinçle cam temizliğinin önemi konusuna bakılacak olursa, en önemli noktalardan birisi personel güvenliği sağlamsıdır. Çünkü plaza ve gökdelen diye bahsettiğimiz yapılar çok yüksek yapılardır. Bu yapıların en üst katlarının temizliğini yapmak oldukça risklidir. Vinç ya da askı yardımıyla personel güvenle bu yapıların her noktasına ulaşabilmektedir. Aynı zamanda vinç ile yapılan cam temizliğinde personel kendisini rahat ve güvende hissedebileceği için işlem sırasında yapacağı her işi daha düzgün bir şekilde halletmektedir. Aynı zamanda bir bakım da sayılmaktadır. Sadece cam temizliği değil, temizlik sırasında silikonlar kontrol edilmekte, camlarda çizik ya da çatlak var mı diye de kontrolü yapılmaktadır. Bu yüzden vinç ile cam temizliği oldukça önemli bir uygulamadır.

Vinçle Cam Temizliği Nelerde Dikkat Edilmelidir?

Vinç ile cam temizliğinde dikkat edilmesi gereken belli başlı bazı noktalar vardır. Bu noktalardan şu şekilde bahsedebiliriz;

  • İlk olarak vinç ile cam temizlenmeye başlamadan önce vincin, askıların ve makinenin doğru çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Olası sorunlarda hemen bakım ve onarımının sağlanması gerekmektedir.
  • İşlem sırasında da sürekli kontrollerin sağlanması gerekmektedir.
  • Binanın yüksekliğine göre vinç mi kullanılacak yoksa askı mı belirlenmesi gerekmektedir.
  • Çalışanların bu konuda eğitilmiş olması gerekmektedir.

Firmamız bunlar gibi pek çok konuya dikkat ederek hem kendi personelinin hem de müşterisinin güvenliğini sağlayarak hizmet vermektedir. Kaliteli ekipmanlarımız ve eğitimli personellerimiz bulunmaktadır.

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayabilirsiniz
Hemen mesaj gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazın.