Yazılar
Güntem Temizlik Ekonomik Fiyat Garantisiyle Hizmet Vermektedir.

Plaza Cam Temizleme Fiyatları

Plaza veya herhangi bir iş yeri binasının dış ve iç camlarını temizlemeye her halükarda özen göstermek gerekir. Zira binaların dışı ilk izlenim için oldukça önemlidir. Bu sebeple herhangi bir plaza veya binanın iç camlarını temizlemeye özen gösterildiği kadar dış camlara da özen göstererek, temizlik zamanları geldiyse asla aksatmamak ve ertelememek gereklidir. Dış cephe cam temizliği zor ve meşakkatli bir iş olarak bilinse de uzman ve ehil kişiler tarafından yapıldığında tahmin edilenden daha kolay bir şekilde halledilecektir.

Dış Cephe Temizliği Neden Önemlidir

Dış cephe temizliği hakkında birçok çalışma bulunmaktadır. Her ne kadar bazıları tarafından pek de önemsenmiyor olsa da, aslında dışarıdaki insanlar için etkisi oldukça fazladır. Örneğin; bir şirket, ofis veya herhangi bir iş yerinde çalışmak için gelen personel dahi dışarıdan kirli ve yosun tutmuş tabela ve camları gördüğünde çalışmak için isteksizlik duyacak, ayrıca kötü bir izlenim edinerek içeriye ilk adımı atacaktır. İşte tüm bunlara sebebiyet vermemek için özellikle büyük şehirlerde İstanbul dış cephe cam temizliği gibi işlemleri aksatmamak ve her zaman temizliğine özen göstermek en doğru davranış olacaktır.

Plaza Cam Ve Zemin Temizliği

emini temizlik çalışması

Plazalarda dış cephe camların, içteki tüm camların ve yerler için yapılan genel zemin temizliği gibi işlemlerin sadece vereceği izlenimden dolayı değil, orada çalışan her elemanın sağlığı için de en iyi şekilde temizlenmesi mühimdir. Özellikle pandemi döneminde hastalıkların arttığı süreçte gerekli olan hijyene hassasiyet göstererek, hem kişisel bakımlara hem de bulunulan ortamın genel temizliğine oldukça dikkat etmek gerekir. Yeterli hassasiyet ve özen gösterildiği takdirde hastalıkların yayılma oranı azalacak ve ayrıca temiz ortam da daha rahat çalışma imkânı da doğmuş olur. Özellikle sürekli dokunulan camlar, dolaplar gibi genel kullanım alanlarının kaliteli deterjanlar vasıtası ile dikkatlice ve belli düzenlerde temizlenmesi her açıdan daha sağlıklı olacaktır.

Dış Cephelerin Temizliğinde Malzemenin Önemi

Malzemenin kalitesi her zaman yapılan işlemin de kalitesini belirleyecektir. Bu sebeple sıkıntılı ve meşakkatle yapılan dış cephe cam temizliği zaten sık sık tekrarlanmadığı için, kaliteli malzemelerle yapılması ayrıca önemlidir. Zira kaliteli deterjan ve gereçlerle düzenlenen dış cephe temizlik işlemi hem daha parlak görünüme sebep olur hem de daha zahmetsiz şekilde tamamlanır. Buna bir örnek vererek açıklamak gerekirse, markası bilinmeyen sıradan bezler, silecekler, deterjanlar gibi malzemeler camlardaki lekeleri yeterince çıkarmaz ve toz, kir bırakma ihtimaline sahip olur. Bu sebeple belirli kalite standartlarına uygun olan malzemelerle yapılan temizliğin kalitesi daha yüksek ve zorluğu daha az olacaktır.

Plaza Cam Temizliğinde Önemli Hususlar

Bizi öne çıkaran özellikler

Eğer büyük bir plazanın dış cephe camlarını nadiren temizletiyor ve sürekli imkân bulamıyorsanız, bazı önemli noktalara dikkat ederek daha güzel ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunlardan en ön sırada geleni asansörlü vinç kullanarak her kata tek tek çıkıp, ulaşıp, özenle temizlik yapmaktır. Bir diğeri ise sileceklerin kaliteli ürün olması lazımdır. Aksi halde her silindiğinde camlarda farklı lekeler ve izler kalabilir. Şunu da unutmamak gerekir ki, sileceklerle her cam silindiğinde sileceklerin bez yardımı ile silinmesi lazımdır. Yani her seferinde temiz silecekle köpük çekilmelidir. Silecek kullanılırken yana doğru veya aşağıya doğru düz bir şekilde çekilmemelidir. Çapraz veya kavisli denilen şekillerde kısaca s şeklinde çekilerek silinir.

Dış Cephe Temizlik Zamanları Ve Fiyatları

Dış cephenin temizliği genelde yılda iki kere yapılır. Bu zamanlarda yağmurlu ve bol güneşli olmayan günlere denk getirilir. Bahar günleri, dış cephe temizliği için pek de uygun zamanlardır. Kışın yoğun kar, tipi, yağmur, çamurundan çıkınca ilkbaharda serin ve hafif güneşli zamanlarda bir kere temizlenen dış cepheler bazen tekrar temizlenmeye bile ihtiyaç duymayabiliyor. Zaten en yoğun olan ve dikkat çeken yaz aylarında temiz ve parlak olan dış cepheler belki hava kirliliğinden ötürü son baharda da temizlik isteyebilir. Fakat bu kişinin tercihine kalmıştır. Plaza dış cephelerinin temizlik fiyatı ise, aslında zahmetine göre çok da uygundur. İşinde uzman ve kaliteli ekibimizle uygun fiyatlar veren firmamızı tercih ederek, daha detaylı bilgi ve hizmete sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayabilirsiniz
Hemen mesaj gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazın.