• gun.tem@hotmail.com
  • 0 (212) 607 31 32
  • 0 (533) 700 63 65
Yazılar
Dış cephe temizliği

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Ekipmanlar

Dış cephe cam temizliği işlemi tamamen profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Bu hizmetlerin verildiği binalar modern ve tamamen estetik duruşa sahip binalardır. Aynı zamanda yapımında kullanılan malzemeler de kesinlikle klasik tarzda ki binalardan çok farklıdır. Yüksek standartlarda tasarlanan bu binaların en büyük problemi ise sık sık dış cephelerinde temizlik işleminin uygulanmasıdır. Dış cephe temizlik işlemlerinde dikkat edilmesi gereken konular da bu bakımdan önem taşımaktadır.

Dış cephe temizliği işlemleri sırasında mutlaka gerekli ekipmanların ve malzemelerin temin edilmesi gerekiyor. Bu malzemelerin yüksek kalitede olması temizlik açısından son derece önemlidir. Standartları karşılamayan ve istenilen hijyeni sağlamayan malzemeler temizlikten istenilen randımanın alınamamasının en önemli etkenlerinden biridir.

Dış Cephe İçin Hangi Ekipmanlar Kullanılır?

 

Dış cephe temizlik

Dış cephe temizlik

Dış cephe temizliği sırasında mutlaka TSE belgeleri malzemelerin kullanılmasına önem verilmektedir. Hem çevreye dost hem de binaya dost ürünlerin tercih edilmesi firmaların profesyonelliği açısından önemli bir detaydır. Firmaların deneyimli çalışanları tarafından kullanılan ekipmanlar arasında şunlar sayılabilir:

  • Fiber Bezler

Cam ve metal temizlemek profesyonellik gerektiren konulardır. Bir temizlik sırasında yalnızca camların ve metallerin üzerindeki tozların silinmesi yeterli değildir. Aynı zamanda bu yüzeylerin en iyi şekilde parlatılması da gereklidir. Silme esnasında camda tüy ya da pus bırakmayacak şekilde bir işlem uygulanmalıdır. Fiber bezler de bu bakımdan en iyi kurtarıcılar arasındadır. Cam ve metal için kullanılan fiber bezlerin ayrı olması gereklidir. Fiber bezler hem camı nemlendirmede hem de üzerindeki deterjan kalıntılarını temizlemede en etkili olan temizlik ekipmanı olarak değerlendirilebilir.

  • Çekçek Çeşitleri

Dış cephe temizliğinde geniş yer bulan camların daha hızlı ve pratik temizlenebilmesi için çekçekler büyük bir önem taşıyor. Bu çekçekler farklı boyutlarda olabilmektedir. Çalışanlar en rahat çalışma stiline göre bu çekçeklerden faydalanmaktadırlar. Kaliteli bir temizlik işlemi için çekçek kullanılması büyük önem taşıyor. Çekçekler genelde camı tamamen köpükleme sonrasında köpüğün tamamen sıyırılması için kullanılıyor.

  • Cam Jiletleri ve Kazıma Jiletleri

Bu malzemeler daha çok inşaat sonrası temizlik işlemlerinde kullanılmaktadır. Boya kalıntılarını temizlemek için kullanılan malzemelerdir. Ancak kuş pisliklerini ve kalıcı kirleri temizlemek açısından da bu aletlerden faydalanılmaktadır. Cam yüzeylerin temizliğinde çok tercih edilen bu malzemeler kullanılırken camların zedelenmemesi için dikkatli şekilde kullanılmaktadır.

  • Temizlik Ürünleri İçin Kullanılan Saplar

Bu ürünler yardımcı temizlik malzemeleri arasında yer alırlar. Yüksek yerlerin silinmesi için ya da daha geniş bir alana ulaşabilmek için hem bezi hem çekçekleri hem de cam sillerin takıldığı saplardır. Önemli malzemelerdir ve temizliğin daha kolay şekilde yapılmasına imkân yaratır. Bu ürünler yanında dağcı bel kovası, teleskobik uzatma cihazları gibi ürünler de temizlik sırasında kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Her ürün çalışanlar tarafından kullanılan ve temizliğin daha kolay yapılmasını sağlayan ürünlerdir.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Dış cephe cam temizliği işinde kullanılan yöntemler de malzemeler kadar önemlidir. Bu yöntemler arasında vinçli yöntem çok sık rastlanılan yöntemlerden biridir. İyi bir yöntem olan vinç yönteminde çalışanların operatörlük belgesi edinmiş olması gerekiyor. Bununla birlikte vinçler genelde avm ya da büyük şirket binalarının camlı yüzeylerini temizlemede çok etkili yöntemler oluyor.

Sepet ve halatlı yöntemlerde temizlik sırasında kullanılan yöntemler arasındadır. Son derece etkili olan bu yöntemler sayesinde ekipler daha hızlı şekilde temizlik işlemini yapabiliyor ve büyük binaların dış yüzeyleri kısa bir süre içerisinde temizlenebilme imkânı bulunuyor.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Solüsyonlar

Dış cephe cam temizliği konusunda kullanılan solüsyonlar da büyük bir önem taşıyor. Cam, metal ve prefabrik malzemeler üzerinde kullanılan solüsyonların yüzeylere zarar vermemesi, çizmemesi gereklidir. Temizlik sırasında cam sil gibi cam yüzeylerindeki tozu temizleyen ürünlerin kullanılması temizlik kalitesi açısından son derece önemlidir. Bununla birlikte temizlik ürünlerinin standartların çok yukarısında olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor. Kişi sağlığını tehdit etmeyen ürünler seçilmelidir. Tozu temizlemekle kalmamalı aynı zamanda tozu uzun bir süre yüzeylerden uzak tutan ürünler olmasına da dikkat edilmelidir. Kısacası dış cephe cam temizliği işlemlerinde her detayın titizlikle düşünülmesi gerekir. Profesyonel temizlik firmaları da bu bakımdan son derece ideal hizmetler vermektedir.

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayabilirsiniz
Hemen mesaj gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazın.