• gun.tem@hotmail.com
  • 0 (212) 607 31 32
  • 0 (533) 700 63 65
Yazılar
Dış cephe cam temizlik işlemleri

Binanızın Kalitesi İçin Cephe Temizliğine Önem Verin

Binaların dış alanlarının tasarımında farklı uygulamalara yer verilmektedir. Bu tasarım uygulamalarından en çok yer açılan ise camlardır. Cam tasarımları görsel olarak oldukça estetik bir görüntünün edinilmesine destek olurken aynı zamanda şık bir etkiyi de sunar. Yansımanın edinilmesi ile istenen etkinin gerçekleşmesi mümkün olurken bu etkinin devamlılığının sağlanması için ise mutlaka düzenli olarak cephe temizliğinin gerçekleştirilmesi gerekir.

Dış cephe cam temizliği

Dış cephe cam temizliği

Binanızın kalitesinin göstergesi olan dış cephenin görüntü olarak estetik bütünlüğe sahip olmasında çok bu bütünlüğün ideal şekilde sunulması önemlidir.

Okul, hastane ve AVM gibi yapıların yanı sıra iş yerlerinin birçoğu yüksek binalardan oluşmakta olup dış cephesi ise cam ile kaplıdır. Bu alanın kir ve tozdan arınarak hava koşulları sebebi ile oluşan olumsuzlukların yok edilmesi için konusunda uzman ve deneyimli ekip ile hizmet sunan firmadan yardım almanız önerilir.

Dış cephe cam temizliği uygulamasında firmaya yapılacak olan başvuru sonrasında işlem hemen uygulanmaz. Bunun yanı sıra telefon ile de fiyat teklifi verilmemektedir. Dış cephe cam temizliği işlemleri ile ilgili olarak alınmak istenen hizmet başvurusu sonrasında firmanın yetkili personeli adresi ziyaret ederek eksper hizmeti sunar. Ücretsiz olarak sunulan eksper hizmeti sonrasında ise konusunda uzman olan personel tarafından fiyat teklifi verilir. Fiyat teklifine onay vermeniz durumunda ise hizmet sunulur.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Ürün Seçimleri

Dış cephe temizlik hizmeti için fiyat teklifine onay vermeniz durumunda hizmet kısa sürede sunulur. Hizmet sunumu için eksper çalışması baz alınır. Uygulamalarda inşaat sonrası temizlikler farklı kimyasal sökücü kullanımları ile yapılırken uzun süre temizlenmemiş olan dış cepheler içinde farklı kimyasal çözücülere yer açılır. Bu sebep ile kullanılacak olan ürünler ile ilgili seçimlerde dış cephenin durumunda göre değişim gösterir. Temizlik çalışmasında gerekli mikro fiber bez, oynar başlıklı saplar, cam sil gibi birçok malzemenin yanı sıra dağcı kovaları da tercih edilir.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Uzman ve Deneyimli Personel Desteği

Okul, hastane, AVM, iş yeri ya da gökdelen gibi birçok yüksek katlı binanın dış cephesinin temizlenmesinde profesyonel hizmet sunan firmalardan yararlanılır. Hizmet alınacak olan firmamın ise uzman ve deneyimli bir ekibe sahip olması son derece önemlidir.

Dış cephe temizliği hizmetinin alımında özellikle konusunda uzman ve deneyimli bir ekipten destek almanız oldukça önemlidir. Firma personelinin yüksek binalarda yapılacak olan bu temizlik işlemi ile ilgili olarak tercih ettiği dağcılık eğitimi almış olan personel daha bilinçli işlem yapılmasına olanak sunar. Daha bilinçli olarak yapılacak olan işlemler böylelikle daha güvenli olarak gerçekleşerek daha hızlı bir çalışmanın yer alması sağlanır.

Dış cephe cam temizliği çalışmasında personel her ne kadar konusunda uzman ve deneyimli olsa da gerekli araç gereç ve malzemenin ise kaliteli ve eksiksiz şekilde personele sunulması ise firmanın sorumluluğudur.

Dış Cephe Cam Temizliği Hizmeti Ne Zaman Alınmalıdır?

Dış cephelerin özellikle yüksek katlı olan binaların temizlenmesine profesyonel firma desteğine ihtiyaç duyulur. Dış alanda yer alan kir ve tozun camlara yapışması sonrasında oluşan lekeler zaman içinde tabaka haline dönüşür. Bu tabakanın kalınlaşması ise cam yüzeyde sıkıntıların yaşanmasına sebep olur. Uzun süre dış cephe cam temizleme hizmetinin alınmaması yüzeyde görülen tabakanın kalınlaşmasına etki ederek kullanılacak olan temizlik malzemelerin farklı olmasına etki eder. Aynı zamanda bu malzemeler ile yüzeyin istenen parlaklığa tekrar ulaşması için ise temizlik işlemine daha uzun süre yer açılır. Bu ise hizmet bedelinin de atmasına etki eder.

Uzun süre boyunca dış cephe cam temizleme hizmetini almamak yerine düzenli olarak dış cephe temizliğinin yapılmasına yer açmanız daha maliyeti düşük bir uygulamadan yararlanmanızı sağlar. Dış cephe cam temizlik hizmeti yağışlı havalarda sunulmadığı gibi direk gün ışığı altında da yapılmaktadır.

Dış cephe cam temizliği hizmetini en az yılda iki kez almanız önerilir. Elbette yaşanan hava muhalefetleri ve görülen kir ve lekeler durumunda ise hemen başvuru yapılarak temizlik hizmetinin alınması hem görsel etkinin edinilmesine destek sunarken hem de dış cephe yüzeyinin korunmasına olumlu etki yaparak avantaj elde etmenizi sağlar.

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayabilirsiniz
Hemen mesaj gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazın.